Firefox’da Beğenilen Eklentiler!

Sanırım şu hayatta firefox’u sahibinden fazla kullanan 3-5 kişi kalmışızdır. 🙂 O 3-5 kişiye ithafen yazıyorum. Kullandığım ve kullanılmasını önereceğim eklentileri yazacağım.

1-) FireGestures
Bu eklentimiz sayfa içinde ayarlanan mouse haraketleri ile hızlıca dolaşmayı

sağlıyor. Örneğin mouse ile L çizildiğinde sonraki sekmeye geçiyor

Eklenti için; Tıklayınız.

2-) Thumbnail Zoom Plus
Bu eklentimiz ise resimlerin veya resim linklerinin üzerine gelince resmin önizlemesini tıklamadan gösterilmesini sağlıyor. Benim sık kullandığım bir eklenti çünkü büyümeyen veya tıklanmayan resimlerin orjinal boyutlarıyla açmadan gösterme imkanı sunuyor + T harfine basarsanız resmi ayrı bir sekmede bile açıyor.

Eklenti için; Tıklayınız.

3-) ReminderFox
Bu eklentimiz ise bildiğimiz hatırlatıcı. Yani bunun sayesinde artık doğum günü, yıldönümü tarzı şeyleri unutmamız gerek kalmıyor çünkü sağ altta veriyor uyarıyı hemen.

Eklenti için; Tıklayınız.

4-) ReloadEvery

Sayfayı bizim belirlediğimiz süre içinde yinelemeye (tazelemeye) yarıyor. Yani 15 saniye belirlersek açtığımız sekmeyi 15 saniyede bir yineleyerek güncel tutuyor.

Eklenti için; Tıklayınız.

5-) DictionarySearch
Adını türkçeye çevirdiğimizde aslında açıklama yapmak gereksiz oluyor fakat türkçeye çevirirsekte bu sefer de bu eklentiye gerek olmuyor 🙂 Çünkü bu eklenti tam da bu işi yapıyor kelimeyi seçiyoruz sağ tıklayıp çevir dediğimizde türkçesini öğreniyoruz.

Eklenti için; Tıklayınız.

Aslında makalemi 5 eklenti ile bitirmek istiyordum ama eklemeden geçemeyeceğim. Reklam konusuna sonsuz saygım var ama usturuplu ve can sıkıcı olmazsa. Adsense’den para kazanan arkadaşlarımı biraz kızdıracak bir eklenti olabilir ama bilmeyenimiz de öğrensin. AdBlock eklentisi ile gelen reklamların %99’una kadar engelleyebilen bir eklenti üstelik sadece firefoxda da yok.

Yazar: Furkan EMRE

Eğer bana .NET mi yoksa PHP mi diye sorsalar hiç düşünmeden PHP derim çünkü biraz düşünsem cevabım .NET olacak!

Bu yazıyı paylaş

  • facebook-share
  • tweet-it
  • friendfeed
  • plus-it

yorumlar